Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję

Listwy przypodłogowe i klamki

Listwy przypodłogowe i klamki – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

 

Drzwi bez klamki byłyby niefunkcjonalne, a podłoga bez listew wyglądałaby na niedokończoną. Te drobne elementy wyposażenia wnętrz mają, jak widać spore znaczenie.

 

Wybieramy listwy przypodłogowe

 

Listwy przypodłogowe pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną, ale i chronią oraz maskują szczeliny dylatacyjne pozostawione pomiędzy ścianą a podłogą, po to, by mogła swobodnie „pracować”. Dzięki temu nie zbiera się w nich brud i kurz, co jest istotne zwłaszcza w przypadku alergii.
W naszej ofercie znajdują się drewniane listwy fornirowane, z lakierowanego MDF, idealne dopasowane do paneli laminowanych i winylowych listwy systemowe oraz listwy do malowania.

 

Listwy przypodłogowe drewniane wykonane są jednego kawałka drewna (w wersji litej) lub z drewna pokrytego cienką warstwą innego gatunku tzw. fornirem. Listwy drewniane to klasyczne rozwiązanie – dopasowane do drewna na podłodze. Nie rekomendujemy jednak stosowania listew litych – podobnie jak lite podłogi są wrażliwe na zmiany wilgotności. Naszym klientom polecamy listwy fornirowane, których stabilność i wrażliwość na zmiany atmosferyczne jest zbliżona do tych wykonanych z MDF.

 

Najczęściej nasi klienci decydują się na listwy wykonane z MDF. Mogą być one fabrycznie polakierowane na dowolny kolor, ale największą popularnością cieszą się listwy białe, pasujące do każdej aranżacji. W szczególnych przypadkach, gdy wymagają tego warunki panujące w pomieszczeniu, możemy zaproponować listwę z MDF odpornego na wilgoć – to rozwiązanie sprawdzi się np. w kuchni.

 

W naszej ofercie znajdują się także listwy laminowane oraz winylowe. Są one przeznaczone do paneli laminowanych oraz winylowych i dopasowane dekorem idealnie pod wybrany wzór podłogi. Listwy winylowe są całkowicie wodoodporne.

 

Listwy do malowania to rozwiązanie dla osób, które chcą, by listwa przypodłogowa była mało widoczna. Można je pomalować na dowolny kolor – identyczny z ścianą. Dzięki temu podłoga będzie wykończona i zabezpieczona, a jednocześnie listwa nie będzie rzucać się w oczy.

 

Standardowo listwy mają grubość 16 mm, jednak w naszej ofercie znajdą Państwo także listwy typu slim – o grubości 12 mm.

Odwiedź nasze salony
Poznań, ul. Głogowska i Św. Michała
Wrocław, Plac Orląt Lwowskich

Wybieramy klamki do drzwi

 

Klamki nazywane są biżuterią drzwi – służą bowiem nie tylko do ich otwierania, ale stanowią także wyjątkowy element ozdobny. Klamka powinna pasować do stylu drzwi, ale przede wszystkim musi być trwała, wygodna i funkcjonalna.

 

 

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroki wybór klamek – od standardowych, ekonomicznych rozwiązań po designerskie, ekskluzywne klamki włoskich producentów. Oferujemy klamki w różnorodnej stylistyce oraz wykończeniu np. satynowym, chromowanym czy na wysoki połysk.

 

 

Do wyboru mają Państwo klamki z rozetami kwadratowymi, okrągłymi czy prostokątnymi. Dla wymagających mamy także specjalne rozwiązania, takie jak szklane klamki, klamki bezrozetowe czy klamki z rozetą typu slim.

 

 

Nasi doradcy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie do Państwa drzwi.

})(jQuery)