Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję

Maty kwarcowe

Wyobraźcie sobie Państwo swoją nową, piękną i wytrzymałą podłogę. Jest dokładnie taka, jak w katalogu. Ba, jeszcze ładniejsza – bo w Państwa domu. Niestety czar pryska już z pierwszym krokiem. Twarde podeszwy wybijają na niej irytujący rytm. Może zignorujecie go za pierwszym razem, ale z każdym kolejnym dniem będzie drażnił coraz bardziej…

 

Na szczęście nie musi tak być!

 

Problem ten dotyczy paneli laminowanych i desek drewnianych układanych „na pływająco”, czyli nie przytwierdzonych trwale do podłoża. Pomiędzy nimi, a jastrychem musi znaleźć się podkład podłogowy. To od niego zależy trwałość naszej podłogi oraz to, czy będzie ona odpowiednio wyciszona.

 

Do czego potrzebny jest  podkład?

 

Podkład podłogowy jest niezbędnym materiałem, który należy zastosować przy bezklejowym montażu podłogi. Bez niego panele lub deski leżałyby na betonowym podkładzie – a zatem były narażone na wilgoć i nierówności. Nie wspominając już o komforcie chodzenia po takiej powierzchni… Jedno jest pewne – podłoga nie miałaby na dłuższą metę szans.

 

A zatem podkład podłogowy chroni podłogę i przedłuża jej żywotność. Zabezpiecza ją przed zgubnym działaniem wilgoci (w połączeniu z folią paroizolacyjną) i drobnymi nierównościami.

 

Najlepsze podkłady podłogowe – jakimi są maty kwarcowe – są wytrzymałe i gęste, dzięki czemu idealnie wyrównują nierówności, a dzięki odpowiednim parametrom nie trzeba stosować do nich odrębnej folii paroizolacyjnej.

 

Maty kwarcowe najlepiej na rynku wyciszają odgłosy kroków na podłodze. To potwierdzony badaniami akustycznymi fakt. Mówimy tutaj jednak o komforcie akustycznym, a nie izolacji akustycznej. Te parametry zdecydowanie się różnią. Izolacja akustyczna to poziom wyciszenia podłogi „w dół”, czyli do pomieszczenia poniżej. Ma to większe znacznie w domach jednorodzinnych – zwłaszcza, gdy nad salonem znajduje się pokój dzieci…

 

Jednak to, co zwykle najbardziej nas interesuje to komfort akustyczny – czyli wyciszenie podłogi w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Maty kwarcowe przy wysokich parametrach izolacji akustycznej, zapewniają także aż o 29% lepszy komfort akustyczny!

Poznaj bliżej maty kwarcowe i przekonaj się na własne… uszy!
Poznań, ul. Głogowska i Św. Michała
Wrocław, Plac Orląt Lwowskich

Co oferujmy?  

 

Jesteśmy dystrybutorem produktów niemieckiej marki Selit-Pro, będącej liderem wśród producentów innowacyjnych podkładów do podłóg laminowanych, winylowych i drewnianych na terenie Europy i Ameryki Północnej.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo maty kwarcowe Selit-Pro o grubości 2 i 3 mm. Podkłady, które oferujemy są przeznaczone przede wszystkim pod panele laminowane, jednak można je również zastosować pod inne rodzaje podłóg układanych na pływająco np. warstwowe deski drewniane. Wyróżnia je nie tylko prosty montaż, ale również bardzo dobre parametry techniczne.

 

Maty kwarcowe są ekstremalnie wytrzymałe, do tego stopnia, że często nawet przy wymianie podłogi na nową, nie ma potrzeby zmiany podkładu podłogowego. Gęsta struktura materiału zapewnia odporność na duże obciążenia i tym samym chroni łączenia typu click.  Tego rodzaju podkład podłogowy jest również najlepszym wyborem w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego. Maty kwarcowe Selit-Pro charakteryzują się niskim oporem cieplnym, pozwalając tym samym na uzyskanie  bardzo wysokiej wydajności ogrzewania.

 

Zapraszamy do testów!

 

W naszych salonach mogą się Państwo przekonać osobiście o wszystkich zaletach mat kwarcowych – zobaczyć podkład, którego gęstość i wytrzymałość widać gołym okiem, a także samodzielnie przeprowadzić testy akustyczne. Nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednią do Państwa potrzeb grubość maty kwarcowej, a także obliczą jej wymaganą ilość.

 

Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego matykwarcowe.pl, gdzie mogą Państwo zamówić podkład podłogowy nie wychodząc z domu.

})(jQuery)