Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję

Stoły drewniane

Stoły drewniane – solidne i piękne

 

Stół odgrywa istotną rolę w każdym domu i często stanowi jego centrum. Jest nieodłącznym elementem każdej jadalni i salonu. Wybierając idealny stół, chcemy, aby był nie tylko wygodny, praktyczny i trwały, ale również piękny i niepowtarzalny.

 

Jako specjaliści od podłóg drewnianych doskonale wiemy, że drewno – ze względu na niezwykłą trwałość oraz niepowtarzalny wygląd – nie tylko idealnie sprawdza się na podłodze, to także najlepszy materiał do produkcji stołów.

 

W salonach direct floor oprócz szerokiej oferty podłóg drewnianych – zarówno z litego drewna, jak i podłóg warstwowych – znajdą Państwo niepowtarzalną ofertę stołów – wykonanych w stu procentach z naturalnego drewna. Podobnie, jak w przypadku paneli i desek, również tutaj stawiamy na sprawdzonych i rzetelnych procentów. LOFT Decora – to swarzędzka firma rodzinna, która od pokoleń zajmuje się produkcją drewnianych mebli. To minimalistyczne stoły i meble wykonane z naturalnych materiałów, łączące w sobie tradycyjne ciepło drewna i industrialną chłód stali.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy realizację zamówień indywidualnych. Zarówno w Poznaniu, jak i we Wrocławiu zapraszamy do naszych showroomów, gdzie oprócz spotkania z doradcą, który pomoże w wyborze najlepszego stołu, prezentujemy ich bogatą ekspozycję.
Stając przed wyborem drewnianego stołu, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim warto zastanowić się nad jego wielkością i kształtem. Ważny jest również gatunek drewna oraz sposób jego wykończenia.

Odwiedź nasze salony
Poznań, Ul. Głogowska i Św. Michała
Wrocław, Plac Orląt Lwowskich

Stół drewniany – kształt i rozmiar stołu

 

Stół służy nie tylko do spożywania posiłków, ale jest także miejscem spotkań rodzinnych oraz towarzyskich. Z racji tego powinien być nie tylko duży i funkcjonalny, ale również reprezentatywny. W przypadku salonu wybór stołu, w dużej mierze zależy nie tyle od aranżacji pomieszczenia, ile przede wszystkim od jego wielkości. We wnętrzu o dużym metrażu możemy pozwolić sobie na spory, drewniany, sześcioosobowy stół, który będzie praktyczny, a jednocześnie nie zdominuje całego pomieszczenia. Dla mniejszych wnętrz LOFT Decora proponuje m.in. klasyczny kwadratowy stół jadalniany BARN – na czterech okazałych, wfrezowanych w blat metalowych nogach, czy też model TAVOLO, którego sześciocentymetrowy okrągły blat z litego drewna zrobi piorunujące wrażenie. Stół to oczywiście nie tylko jadalnia. Najnowsze trendy pokazują, że każdy salon, czy też pokój dzienny nie może się obejść bez subtelnego stolika kawowego. Taki mebel jest nie tylko uzupełnieniem pozostałego wyposażenia. Industrialny stół w loftowym klimacie stanie się głównym elementem aranżacji salonu.

 

Gatunek i styl drewna

 

Przy indywidualnym wyborze stołu, oprócz decyzji o jego kształcie, możemy wybrać gatunek drewna oraz sposób jego wykończenia. Do produkcji stołów drewnianych najlepsze będzie drewno dębu bądź jesionu. Dąb to jeden z najszlachetniejszych gatunków drewna, charakteryzujący niezwykłą twardością oraz ciekawą strukturą. Z kolei jesion to drewno zróżnicowanie kolorystyczne. Dzięki ciekawej barwie tak wykończony stół sprawdzi się zarówno przy tradycyjnej, jak i nowoczesnej aranżacji.

 

Podobnie jak w przypadku podłogi, również tutaj możemy zdecydować o selekcji drewna. Selekcja drewna to nic innego jak sposób doboru drewna, z którego zostanie wykony blat. Należy pamiętać, że selekcja dotyczy jedynie aspektu wizualnego – nie wpływa na jakość stołu. W przypadku mebli drewnianych najczęściej spotykamy selekcję czystą i rustykalną. Ta pierwsza charakteryzuje się drewnem o jednolitej barwie. Dopuszcza się w niej jedynie niewielkie sęki i przebarwienia. Selekcja rustykalna uwydatnia piękno drewna, widać na niej sęki, przebarwienia, a nawet niewielkie pęknięcia.

 

Industrialny charakter podkreśla podstawa stołu, którą stanowi szkielet – wykonany ze stali surowej, stali malowanej albo szlifowanej. Połączenie klasycznego rzemiosła ze współczesnym designem sprawdzi się w każdej aranżacji.

})(jQuery)