Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję

Co oznacza, że deska jest fazowana?

Co oznacza, że deska jest fazowana?

Mówimy, że deska jest fazowana, gdy posiada załamane krawędzie. Może być fazowana dwustronnie (tylko na długim boku) lub czterostronnie (cała deska posiada lekko załamane krawędzie na całym obwodzie, również na krótkim boku). Te typy fazowań oznacza się zazwyczaj symbolami odpowiednio: V2 lub V4 (a także F2 lub F4).

 

Fazowane czterostronnie są praktycznie wszystkie deski lite gotowe, natomiast w przypadku desek wykańczanych przez parkieciarzy lub gotowych warstwowych, wybór rodzaju fazowania jest bardzo szeroki. W naszej ofercie znajdą jednak Państwo również deski warstwowe fazowane czterostronnie. Deski dwu- i trzylamelowe z zasady nie posiadają fazy: przecież tutaj chodzi o to, aby nie było widać łączeń między elementami, które tworzą spójną całość i tak właśnie mają wyglądać. W tej chwili większość producentów paneli laminowanych posiada również kolekcję z fazą.

Czy faza spełnia jakieś szczególne zadanie?

Czy jest uciążliwa w bieżącym użytkowaniu podłogi?

Faza ma dwa podstawowe zadania: podkreślanie kształtu poszczególnych desek oraz maskowanie ewentualnych efektów „pracy” drewna czy paneli. Wbrew obiegowym opiniom faza nie sprawia kłopotów w bieżącym użytkowaniu podłogi. Niektórzy Klienci wysuwają też argument, że właśnie fakt zbierania się drobinek w fazie jest pozytywny, ponieważ – szczególnie na panelach, nie rysuje się powierzchni i nie ma skrzypienia pod nogami. Bardziej techniczny aspekt jest taki, że w przypadku paneli bez fazy z biegiem czasu brud i tak dostaje się w mikroszczeliny, które stają się ciemne i coraz bardziej widoczne. A wszelka „praca”, która nastąpi jest znacznie bardziej widoczna. Dlatego my zdecydowanie polecamy panele i drewno fazowane.

 

Fazowane deski cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia ich na „żywo” w naszych salonach – Poznań, ul. Św. Michała 73 oraz ul. Głogowska 261A, Wrocław – Plac Orląt Lwowskich 20d.

})(jQuery)