Urządzenie kawalerki nigdy nie należy do najłatwiejszych zadań. Maksymalne wykorzystanie niewielkiej powierzchni staje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy zachować w mieszkaniu ład i przestronność. Zazwyczaj wymaga to połączenia części dziennej z jadalną, dlatego niezwykle istotny jest tutaj dobór podłogi – nie tylko takiej, która optycznie powiększy przestrzeń, ale też odpornej na uszkodzenia.

 

Nowoczesna kawalerka w Poznaniu jest przykładem na to, że nawet wnętrze o ograniczonym metrażu można urządzić tak, aby było jednocześnie stylowe i ergonomiczne. Aranżacja mieszkania wymagała oryginalnego pomysłu, a do jego realizacji znacznie przyczyniły się panele IMPRESSIVE marki Quick-Step.


Atrakcyjna spójność

Podstawą aranżacji są ekstramatowe panele laminowane, idealnie dopasowane do potrzeb mieszkańców. Podłoga w kolorze naturalnego dębu optycznie powiększa wnętrze i dodaje mu elegancji. Delikatne usłojenie i delikatna 4-stronna faza podkreślają idealnie charakter. Faktura paneli dzięki takim detalom wygląda naturalnie, niezwykle realistycznie imituje prawdziwe drewno.

Atrakcyjny wygląd to jednak nie wszystko. Podłogi Quick-Step z kolekcji IMPRESSIVE to także synonim funkcjonalności i wygody.

 

Mieszkanie należy do wielbiciela minimalizmu – dbałość o  szczegóły jest tutaj widoczna na pierwszy rzut oka. Uwagę przykuwa geometryczny krój mebli i niebanalne oświetlenie. Wszystko to utrzymane w stonowanej kolorystyce, która zapewnia jednolitość i harmonię wnętrza.


Podłoga sprawdzona w praktyce

Meble o nowoczesnym designie w połączeniu ze stylowymi panelami Quick-Step tworzą bez wątpienia zgrany duet. Jasnobrązowa barwa desek perfekcyjnie komponuje się z bielą i grafitem oraz drewnianymi elementami, odgrywającymi w mieszkaniu jedną z głównych ról.

W przypadku aranżacji kawalerki podłoga musi sprostać szczególnym wymaganiom przedpokoju, salony, a nawet kuchni. Mniejsza powierzchnia jest też siłą rzeczy mocniej eksploatowana. Dodatkowo w tym przypadku inwestor musiał postawić na sprawdzone rozwiązanie, ponieważ urządzał mieszkanie na wynajem.

 

Panele bez problemu znalazły zastosowanie w kuchni, a to dzięki odporności na wodę i zarysowania. Powłoka Hydroseal zatrzymuje wilgoć powstałą na skutek przygotowywania posiłków. To niezwykle przydatne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jedno pomieszczenie pełni funkcje zarówno salonu, jak i kuchni z jadalnią. Panele z tym wykończeniem sprawdzą się nawet w łazienkach.

Z kolei technologia Scratch Guard powoduje, że podłoga jest dziesięciokrotnie bardziej odporna na zarysowania w porównaniu do paneli bez tej funkcji. Niespodziewane kuchenne wypadki w żaden sposób nie wpłyną zatem na jej wygląd, który pozostanie niezmienny przez lata.

Zapraszamy do nas

Salon Poznań
Głogowska

ul. Głogowska 261A
60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Salon Poznań
Św. Michała

ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Salon Wrocław
Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki
Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00