Panele winylowe – nowe możliwości

Panele LVT z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Ten trend nie zaskakuje bowiem posadzki LVT są trwałe,  funkcjonalne, a do tego komfortowe w użytkowaniu.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, które pozwalają nadać powierzchni dowolny wygląd, podłogi winylowe z powiedzeniem mogą wizualnie zastąpić płytki ceramiczne oraz posadzki z naturalnych materiałów.

 

 

LVT to skrót od angielskich słów Luxury Vinyl Tile oznaczających luksusowe płytki winylowe. Ten rodzaj podłogi znakomicie imituje wygląd prawdziwego drewna czy kamienia. Współczesna wersja podłóg z polichlorku winylu sprawdzi się  zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

W ofercie direct floor znajdą Państwo podłogi winylowe najlepszych europejskich producentów. Rekomendujemy markę PERGO – wynalazcę paneli laminowanych – który tym razem wyznacza standardy na rynku posadzek LVT. Podłogi dostępne są w aż 40 designerskich wzorach. Naszym klientom oferujemy również najwyższej jakości podłogi z serii Livyn marki Quick-Step, które są połączeniem doskonałego wyglądu prawdziwego drewna ze wszystkimi parametrami podłogi elastycznej.

 

Co wyróżnia podłogi LVT?
Doskonały wygląd

Największym atutem paneli LVT jest bez wątpienia ich nietuzinkowy wygląd. W zależności od formatu możemy wybrać panele doskonale odzwierciedlające naturalny wygląd litej deski czy też kwadratowe płytki o perfekcyjnej strukturze kamienia. Rekomendowani przez nas producenci oferują podłogi LVT dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od ich naturalnego odpowiednika.

 

Niezwykła trwałość

Za wytrzymałość podłóg winylowych odpowiada ich warstwowa budowa. Konstrukcja LVT przypomina budowę paneli laminowanych.  Górna warstwa to powłoka ochrona wykonana z użyciem technologii Scratch Guard i Stain Guard (Quick-Step) czy też TitanV™ (PERGO), które chronią podłogę przed zarysowaniami oraz zapobiegają powstawaniu plam. Następna jest przezroczysta warstwa poliuretanu, która zabezpiecza znajdujący się dopiero na trzeciej warstwie nadruk z dekorem (dzięki czemu jest on podwójnie chroniony). Dwie ostatnie warstwy to zasadnicza część nośna – wodoodporny i dźwiękochłonny rdzeń oraz warstwa spodnia, która stabilizuje całą konstrukcję, a także wpływa na przyczepność do podłoża.

Ze względu na dużą wytrzymałość panele LVT sprawdzą się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i we wnętrzach komercyjnych. Domownicy docenią je przede wszystkim za funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Podłogi winylowe są ciepłe w dotyku i zapewniają wysoki komfort akustyczny. Dzięki dużej elastyczność posadzki LVT doskonale tłumią dźwięki – przy chodzeniu po podłodze nie słychać charakterystycznego dla podłóg twardych stukotu. Powłoka antystatyczna nie przyciąga kurzu, dzięki czemu podłogi winylowe łatwiej utrzymać w czystości.

To nie wszystko. Technologia ochronna HydroSeal (podłogi winylowe Quick-Step Livyn) sprawia, że panele są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności takich jak: kuchnia, łazienka, a nawet strefa SPA. Najlepszej jakości panele posiadają również podwyższoną odporność ogniową i klasę palności Bfl-S1, dlatego też mogą być stosowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie podłoga musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

 

Sprawny i szybki montaż

Podłogę LVT można zamontować na dwa sposoby: tradycyjnie na klej lub ułożyć „na pływająco” jak panele laminowane. Przyklejenie posadzki na stałe do podłoża znacznie poprawia jej stabilność i wytrzymałość, jednak wymaga doświadczenia oraz fachowej wiedzy montażysty. Łatwiejszy w zastosowaniu jest system zatrzaskowy typu „click”, który nie tylko umożliwia prosty montaż, ale także ewentualny demontaż. Nowoczesne zamki PerfectFold™V (PERGO) czy Multifit for Livyn (Quick-Step) zapobiegają powstawaniu przerw między elementami podłogi i wchodzeniu brudu między szczeliny. Oprócz tego zamek połączeniowy w panelach PERGO wykonany jest z materiału o ograniczonej chłonności wilgoci, co stanowi dodatkową ochronę dla podłogi.

Warto pamiętać, że przy montażu podłóg LVT niezwykle ważne jest równe podłoże. Tego rodzaju podłoga jest bardzo cienka — średnia grubość paneli czy płytek to 3-5 mm. Przy źle przygotowanym podłożu każda nierówność będzie widoczna na powierzchni gotowej podłogi. Dlatego też, jeśli posadzka nie spełnia wymagań, zachęcamy do korzystania z usług naszych doświadczonych parkieciarzy, którzy odpowiednio przygotują podłoże przed zamontowaniem,
w przypadku klejenia dobiorą najlepszy środek, a następnie perfekcyjnie ułożą podłogę LVT.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych salonów: Poznań, ul. Głogowska 261A i ul. Św. Michała 73 oraz Wrocław, Plac Orląt Lwowskich 20 d.

Salon podłóg i drzwi Direct Floor to ponad

25

lat doświadczenia w branży

9000

zadowolonych klientów

580000

m kw. ułożonych podłóg

28

fachowców w zespole

Zapraszamy do naszych salonów

Salon Poznań – Głogowska

Salon Poznań – Głogowska

ul. Głogowska 261A, 60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Nasi doradcy:
Piotr Kupka - +48 518 518 065
Filip Reszuta - +48 518 518 905

Salon Poznań – Obornicka

Salon Poznań – Obornicka

ul. Obornicka 337, 60-689 Poznań (Galeria Obornicka337)

Godziny otwarcia:
pon - sob: 10:00 - 20:00
niedziele handlowe: 10:00 - 16:00

Nasi doradcy:
Adam Kłysz - +48 731 136 645
Dawid Szefler - +48 570 033 555
Wiesława Charzewska-Nowicka - +48 570 033 772

Salon Wrocław – Plac Orląt Lwowskich

Salon Wrocław – Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki, Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Nasi doradcy:
Adrian Saja - +48 570 577 535
Wojciech Chajęcki - +48 570 577 246

Zapraszamy do nas

Salon Poznań
Głogowska

ul. Głogowska 261A
60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Salon Poznań
Obornicka

ul. Obornicka 337
60-689 Poznań (Galeria Obornicka337)

Godziny otwarcia:
pon - sob: 10:00 - 20:00
niedziele handlowe: 10:00 - 16:00

Salon Wrocław
Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki
Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00