Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję

Podłogi winylowe (LVT)

Panele winylowe – nowe możliwości

 

Panele LVT z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Ten trend nie zaskakuje bowiem posadzki LVT są trwałe,  funkcjonalne, a do tego komfortowe w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, które pozwalają nadać powierzchni dowolny wygląd, podłogi winylowe z powiedzeniem mogą wizualnie zastąpić płytki ceramiczne oraz posadzki z naturalnych materiałów.

 

LVT to skrót od angielskich słów Luxury Vinyl Tile oznaczających luksusowe płytki winylowe. Ten rodzaj podłogi znakomicie imituje wygląd prawdziwego drewna czy kamienia. Współczesna wersja podłóg z polichlorku winylu sprawdzi się  zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

W ofercie direct floor znajdą Państwo podłogi winylowe najlepszych europejskich producentów. Rekomendujemy markę PERGO – wynalazcę paneli laminowanych – który tym razem wyznacza standardy na rynku posadzek LVT. Podłogi dostępne są w aż 40 designerskich wzorach. Naszym klientom oferujemy również najwyższej jakości podłogi z serii Livyn marki Quick-Step, które są połączeniem doskonałego wyglądu prawdziwego drewna ze wszystkimi parametrami podłogi elastycznej.

 

Co wyróżnia podłogi LVT?

 

Doskonały wygląd

 

Największym atutem paneli LVT jest bez wątpienia ich nietuzinkowy wygląd. W zależności od formatu możemy wybrać panele doskonale odzwierciedlające naturalny wygląd litej deski czy też kwadratowe płytki o perfekcyjnej strukturze kamienia. Rekomendowani przez nas producenci oferują podłogi LVT dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od ich naturalnego odpowiednika.

Odwiedź nasze salony
Poznań, ul. Głogowska i Św. Michała
Wrocław, Plac Orląt Lwowskich

Niezwykła trwałość

 

Za wytrzymałość podłóg winylowych odpowiada ich warstwowa budowa. Konstrukcja LVT przypomina budowę paneli laminowanych.  Górna warstwa to powłoka ochrona wykonana z użyciem technologii Scratch Guard i Stain Guard (Quick-Step) czy też TitanV™ (PERGO), które chronią podłogę przed zarysowaniami oraz zapobiegają powstawaniu plam. Następna jest przezroczysta warstwa poliuretanu, która zabezpiecza znajdujący się dopiero na trzeciej warstwie nadruk z dekorem (dzięki czemu jest on podwójnie chroniony). Dwie ostatnie warstwy to zasadnicza część nośna – wodoodporny i dźwiękochłonny rdzeń oraz warstwa spodnia, która stabilizuje całą konstrukcję, a także wpływa na przyczepność do podłoża.

 

Ze względu na dużą wytrzymałość panele LVT sprawdzą się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i we wnętrzach komercyjnych. Domownicy docenią je przede wszystkim za funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Podłogi winylowe są ciepłe w dotyku i zapewniają wysoki komfort akustyczny. Dzięki dużej elastyczność posadzki LVT doskonale tłumią dźwięki – przy chodzeniu po podłodze nie słychać charakterystycznego dla podłóg twardych stukotu. Powłoka antystatyczna nie przyciąga kurzu, dzięki czemu podłogi winylowe łatwiej utrzymać w czystości.

 

To nie wszystko. Technologia ochronna HydroSeal (podłogi winylowe Quick-Step Livyn) sprawia, że panele są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności takich jak: kuchnia, łazienka, a nawet strefa SPA. Najlepszej jakości panele posiadają również podwyższoną odporność ogniową i klasę palności Bfl-S1, dlatego też mogą być stosowane
w pomieszczeniach użyteczności publicznej, gdzie podłoga musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

 

Sprawny i szybki montaż

 

Podłogę LVT można zamontować na dwa sposoby: tradycyjnie na klej lub ułożyć „na pływająco” jak panele laminowane. Przyklejenie posadzki na stałe do podłoża znacznie poprawia jej stabilność
i wytrzymałość, jednak wymaga doświadczenia oraz fachowej wiedzy montażysty. Łatwiejszy w zastosowaniu jest system zatrzaskowy typu „click”, który nie tylko umożliwia prosty montaż, ale także ewentualny demontaż. Nowoczesne zamki PerfectFold™V (PERGO) czy Multifit for Livyn (Quick-Step) zapobiegają powstawaniu przerw między elementami podłogi i wchodzeniu brudu między szczeliny. Oprócz tego zamek połączeniowy w panelach PERGO wykonany jest z materiału o ograniczonej chłonności wilgoci, co stanowi dodatkową ochronę dla podłogi.

 

Warto pamiętać, że przy montażu podłóg LVT niezwykle ważne jest równe podłoże. Tego rodzaju podłoga jest bardzo cienka — średnia grubość paneli czy płytek to 3-5 mm. Przy źle przygotowanym podłożu każda nierówność będzie widoczna na powierzchni gotowej podłogi. Dlatego też, jeśli posadzka nie spełnia wymagań, zachęcamy do korzystania z usług naszych doświadczonych parkieciarzy, którzy odpowiednio przygotują podłoże przed zamontowaniem, w przypadku klejenia dobiorą najlepszy środek, a następnie perfekcyjnie ułożą podłogę LVT.

 

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych salonów: Poznań, ul. Głogowska 261A i ul. Św. Michała 73 oraz Wrocław, Plac Orląt Lwowskich 20 d.

})(jQuery)