Schody drewniane – poznaj możliwości

 

Schody przestały pełnić już tylko rolę użytkową, jako połączenie dwóch kondygnacji. Obecnie coraz częściej stają się jednym z głównych elementów aranżacyjnych domu. Wykończenie schodów powinno być zatem nie tylko praktyczne i trwałe, ale także dopasowane do stylu i charakteru wnętrza.

Oprócz podłóg drewnianych – produkowanych przez najlepszych europejskich producentów –  w ofercie direct floor znajdą Państwo również szeroki wybór schodów – wykonanych na indywidualne zamówienie przez profesjonalnych stolarzy i doświadczonych parkieciarzy. W zależności od preferencji i stylu wnętrza możemy  zaproponować schody z litego materiału bądź deski warstwowej czy też paneli laminowanych lub winylowych.

 

Schody z prawdziwego drewna

Najpopularniejszym materiałem, z jakiego wykonywane są schody, jest oczywiście drewno. Schody z tego materiału są ponadczasowe i bardzo eleganckie. Drewno wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę, a do tego jest ciepłe i przyjemne w dotyku. Dzięki różnorodnej kolorystyce takie schody dopasujemy do większości stylów aranżacyjnych. Dobrze zaprezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych,  jak i nowoczesnych.

W salonach direct floor schody z drewnianych elementów wykonywane są przez doświadczonych stolarzy, którzy realizują indywidualne zamówienia klientów. Kompleksowa usługa obejmuje nie tylko wykonanie stopni oraz stopnic,  ale także – dopasowanych pod kolor schodów – balustrad i listew.

Najpopularniejszymi, a zarazem najtwardszymi gatunkami drewna europejskiego, używanymi do produkcji schodów jest dąb i jesion. Oba gatunki charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, są odporne na intensywne użytkowanie i ścieranie, a do tego ładnie się „starzeją”. Niezależnie od wybranego drewna, dzięki różnorodnym technikom barwienia, kolor schodów możemy dopasować tak, by idealnie współgrał z podłogą lub innymi elementami wyposażenia domu.

Oprócz schodów z litych elementów drewnianych, w naszej ofercie znajdą Państwo również te wykonane z desek warstwowych, których kompleksowym montażem zajmuje się nasza ekipa parkieciarska. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość stworzenia schodów z dokładnie takiego samego materiału, z którego zrobiona została podłoga.  Wybierając takie rozwiązanie,  w szczególności polecamy markę Scheucher – producenta desek
trój- i dwuwarstwowych – słynącą z wysokiej jakości wykonania i ekskluzywnego wyglądu. Równie dobrze jako materiał na schody sprawdzą się także nowoczesne deski o wyrazistym charakterze marki ESCO.

W przypadku desek warstwowych, w zależności od rodzajów stopni, do montażu stosuje się specjalistyczne kątowniki. Zarówno w ofercie Scheucher, jak
i ESCO dostępne są profile umożliwiające estetyczne wykończenie stopni w dowolny sposób. Do schodów dywanowych dedykowane są kątowniki typu
L-form. Takie schody charakteryzują się tą samą grubością stopni i podstopni oraz brakiem kapinosów, czyli części stopnia wysuniętego nad podstopnicą. Jeśli zależy nam na bardziej dekoracyjnej formie schodów, proponujemy stopnie z kapinosami, montowane za pomocą kątownika U-form. Wysunięta część stopnia nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale także chroni stopnicę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dodatkowo przy kątownikach U-form mamy możliwość wyboru wykończenia podstopnicy. Fragment pod kapinosem można wyłożyć drewnem albo białą płytą MDF, można także  pomalować  ją w dowolnym kolorze, czy też zamontować diody LED, które podświetlą stopnie.

 

 

Schody wykończone panelami

Oprócz naturalnego drewna, schody można wykonać również z paneli laminowanych lub winylowych. Przy takim wykończeniu, na uwagę zasługuje specjalistyczny system marki Quick-Step, który umożliwia ułożenie paneli tej marki także na schodach. Niezależnie od tego, czy montujemy nowe schody, czy jest to renowacja — panele Quick-Step można łatwo przyciąć do odpowiedniej długości i szerokości schodów. Dostępny w systemie profil Incizo 5 in 1 umożliwia wykończenie schodów w dowolny sposób. Profile schodowe dostępne są w dopasowanych do podłogi wzorach i fakturach, które idealnie komponują się ze wszystkimi panelami Quick-Step.

 

Montaż schodów

Dla osiągnięcia idealnego efektu, proces montażu schodów warto powierzyć doświadczonym fachowcom.  W salonach direct floor oferujemy kompetentne doradztwo  przy doborze najlepszych materiałów, jak również  profesjonalny i kompleksowy montaż każdego rodzaju schodów.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych salonów: Poznań, ul. Głogowska 261A i ul. Św. Michała 73 oraz Wrocław, Plac Orląt Lwowskich 20 d.

Salon podłóg i drzwi Direct Floor to ponad

25

lat doświadczenia w branży

9000

zadowolonych klientów

580000

m kw. ułożonych podłóg

28

fachowców w zespole

Zapraszamy do naszych salonów

Salon Poznań – Głogowska

Salon Poznań – Głogowska

ul. Głogowska 261A, 60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Nasi doradcy:
Piotr Kupka - +48 518 518 065
Filip Reszuta - +48 518 518 905

Salon Poznań – Obornicka

Salon Poznań – Obornicka

ul. Obornicka 337, 60-689 Poznań (Galeria Obornicka337)

Godziny otwarcia:
pon - sob: 10:00 - 20:00
niedziele handlowe: 10:00 - 16:00

Nasi doradcy:
Adam Kłysz - +48 731 136 645
Dawid Szefler - +48 570 033 555
Wiesława Charzewska-Nowicka - +48 570 033 772

Salon Wrocław – Plac Orląt Lwowskich

Salon Wrocław – Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki, Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Nasi doradcy:
Adrian Saja - +48 570 577 535
Wojciech Chajęcki - +48 570 577 246

Zapraszamy do nas

Salon Poznań
Głogowska

ul. Głogowska 261A
60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Salon Poznań
Obornicka

ul. Obornicka 337
60-689 Poznań (Galeria Obornicka337)

Godziny otwarcia:
pon - sob: 10:00 - 20:00
niedziele handlowe: 10:00 - 16:00

Salon Wrocław
Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki
Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00