24 marca w piątek spotkaliśmy w naszym salonie przy ul. Głogowskiej 261A w nowej dla nas formule. W ciągu całego dnia odwiedzali nas Architekci wnętrz zaciekawieni nowinkami i żądni technicznej wiedzy.  Do ich dyspozycji byli doskonali eksperci z Scheucher Parkett, Quick-Step oraz nasz kierownik ekip parkieciarskich. Dziękujemy za wszystkie inspirujące rozmowy!

Nowa technologia lakierowania i… wybory

W strefie przygotowanej przez Thomasa Roethe z Scheucher Parkett nasi goście mogli podziwiać nowe kolory z kolekcji desek ELEVATION. Ta kolekcja tradycyjnie dostępna była w wykończeniu olejowoskowym, ale od 2022 roku można również zamówić podłogę wykończoną matowym lakierem. Powiedzieć jednak, że to zwykły matowy lakier – to jak nie powiedzieć nic. Technologia PUROTEC – to innowacyjne rozwiązanie austriackiego producenta – sprawia, że matowość powierzchni podłogi drewnianej uzyskuje się nie poprzez dodanie do lakieru środków matujących, a za pomocą specjalnych lamp. To sprawia, że podłogi tak wykończone są praktycznie nie do odróżnienia od powierzchni olejowanych, a dodatkowo wzrastają ich parametry użytkowe.

Więcej na temat tej technologii pisaliśmy tutaj: https://directfloor.pl/blog/nowe-lakiery-purotec-od-scheucher-parkett-jeszcze-glebszy-mat-i-wytrzymalsza-powierzchnia/ Zapraszamy do pogłębionej lektury!

Na naszych gości w strefie Scheucher czekało jeszcze jedno zadanie – głosowanie na najciekawsze kolory i możliwość zobaczenia, jak prezentują się poszczególne deski w wykończeniu olejowoskowym oraz wersji lakierowanej w technologii Purotec.

walk-in day directfloor

Zdania odnośnie kolorów były podzielone i w zależności od preferencji naszych gości deski na podium zmieniały się kilkukrotnie. W końcu, po całym dniu, niekwestionowaną liderką okazała się olejowana ELBA. Ciepła, miękka kolorystyka, delikatna szczotkowana powierzchnia, bogate, naturalne usłojenie to elementy, które najbardziej przypadły do gustu. Podłoga ta dostępna jest w wersji Purotec (lakier) i Seda (olejowosk) w szerokościach 140, 182 i 222 mm oraz w wersji olejowanej w kolekcji stworzonej na ogrzewanie podłogowe – MULTIflor.

elevation ELBA

Piękne i wytrzymałe panele laminowane

Do eksperymentów i naocznego sprawdzenia jak wytrzymałe są panele marki Quick-Step zachęcał naszych gości Łukasz Ignasiak. Z pasją opowiadał o nowych dekorach, zarówno w kolekcjach podłóg laminowanych, jak i winylowych. Odpowiadał na trudne pytania techniczne – nie tylko związane z samymi podłogami, ale i całymi systemami montażowymi. Nasi goście mogli sprawdzić, jak wybór podkładu wypływa na akustykę podłogi oraz jak wytrzymałe na wodę są panele laminowane z technologią Hydroseal.

walk-in day directfloor

Nie brakowało też czasu na miłe rozmowy, dodatkowe pytania i ciekawostki techniczne. Mamy nadzieję, że wzbogaciliśmy Waszą wiedzę o nowe informacje. Dziękujemy za obecność i już teraz zapraszamy na kolejne eventy!

Zapraszamy do nas

Salon Poznań
Głogowska

ul. Głogowska 261A
60-104 Poznań

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00

Salon Poznań
Obornicka

ul. Obornicka 337
60-689 Poznań (Galeria Obornicka337)

Godziny otwarcia:
pon - sob: 10:00 - 20:00
niedziele handlowe: 10:00 - 16:00

Salon Wrocław
Plac Orląt Lwowskich

Dworzec Świebodzki
Pl. Orląt Lwowskich 20d

Godziny otwarcia:
pon - pt: 10:00 -18:00
soboty: 10:00 -14:00